AMPACET INWESTUJE W NOWE LINIE PRODUKCYJNE W EUROPIE

Ampacet, wiodący producent kolorowych masterbatchy, efektów specjalnych i dodatków funkcjonalnych, z dumą ogłasza swoje inwestycje w nowe możliwości produkcyjne w Europie z planowanym uruchomieniem na 4. kwartał 2017.new lines

Pierwszy wzrost zdolności produkcyjnych będzie miał miejsce w zakładzie w Messancy (Belgia), który jest największym zakładem produkcyjnym Ampacet w Europie i produkuje pełną gamę produktów: masterbatche kolorowe, dodatki, masterbatche czarne i białe.

Drugi wzrost wydajności produkcyjnej będzie miał miejsce w Dudelange (Luksemburg), w którym mieści się siedziba główna firmy Ampacet. Miejsce to jest jedną z największych linii białych masterbatchy firmy, a także jest siedzibą jej Centrum Doskonałości Koloru.

Wspomniane dwie inwestycje są zgodne z celem firmy Ampacet, aby znacząco poprawić ogólny poziom zadowolenia klienta poprzez skrócenie czasu realizacji serii i zwiększenia elastyczności dostaw. Ampacet zainwestował już w Centrum Tworzenia Idei (the Ideation Center), które otwarto w 2013 roku w Dudelange. Twórcze środowisko sprawia, że Centrum Tworzenia Idei oferuje klientom możliwość przejścia od „koncepcji do tworzenia” za pomocą innowacyjnej technologii firmy Ampacet w różnych zastosowaniach wykorzystujących efekty kolorowe.

Marcello Bergamo, Dyrektor Zarządzający Ampacet Europe powiedział: „Jesteśmy zaangażowani w branżę masterbatchy, a nasze inwestycje są dowodem na naszą gotowość do właściwej obsługi rynku przy zachowaniu zarówno jakości, jak i poziomu usług. Stale opracowujemy nowe rozwiązania dla naszych klientów, a te nowe rozbudowy pomogą nam wnieść wartość dodaną, zwiększając przewagę konkurencyjną naszych klientów na rynku”.

Dodał: „Nasi klienci zawsze mogą oczekiwać najwyższych standardów jakości, propozycji o niezrównanej wartości, uczciwego i etycznego zachowania oraz systematycznego wypełnianie obietnic. Wykorzystujemy technologie, globalną wiedzę, najlepsze praktyki i partnerstwo, aby osiągnąć doskonałość w zakresie wydajności i innowacyjności w produkcji.