AMPACET WCHODZI NA RYNEK Z NOWĄ GENERACJĄ PRODUKTÓW MATIF, MATUJĄCYCH KOMPAUNDÓW DLA BOPP

Po ponad 25 latach obecności na rynku folii z polipropylenu orientowanego dwuosiowo (BOPP), Ampacet osiągnął wiodącą pozycję na rynku producentów folii ogólnego stosowania w dużej ilości, a także specjalnych masterbatchy dla producentów folii BOPP w skali globalnej.matif 2

Ampacet, lider rynku matujących kompaundów do zastosowań BOPP, z dumą prezentuje Next Generation MATIF składający się z platformy

  • Matującego kompaundu o wysokiej do niskiej temperaturze inicjowania zgrzewu (SIT) i możliwość redukcji grubości do 25%
  • Nowych właściwości matujących o wysokim współczynniku tarcia (COF)
  • kompaundów półmatujących umożliwiających oglądanie wyrobu przez folię opakowania
  • Kompaundu matującego o delikatnym efekcie „soft touch”

Kilka lat temu pojawił się trend zmiany z powierzchni błyszczących ku wyglądowi o małym połysku. Obecnie wykończenia matowe można oglądać na opakowaniach wyrobów luksusowych (np. perfum, alkoholi,…), a także na foliach owijających artykuły spożywcze (np. czekoladę, kawę, herbatniki, chipsy ziemniaczane,…) zwiększających estetykę i wrażenia dotykowe opakowania poprzez:

  • łatwy podgląd detali graficznych dzięki wyjątkowo małemu odbijaniu światła
  • naśladowanie naturalnego wyglądu i dotyku staromodnych opakowań z papieru
  • atrakcyjny, nowoczesny wygląd o jedwabistym, gładkim, miękkim wykończeniu
  • urok luksusu i wizerunek wyrobu wysokiej jakości zapewniany marce.

Marcello Bergamo, Dyrektor Generalny Ampacet Europe powiedział: „Jesteśmy dumni, że zaprojektowaliśmy i dostarczyliśmy naszym klientom najnowsze technologie dostępne w przemyśle polimerów w zakresie kompaundów matujących. Naszym strategicznym wyborem jest opracowywanie rozwiązań dla naszych klientów, a Next Generation Matte właśnie to wyraża. Omawiana najnowsza technologia jest kolejnym przykładem tego, w jaki sposób zamierzamy osiągać nasze cele i starać się zwiększyć wartość dla naszych klientów oraz zwiększać naszą przewagę konkurencyjną”

Next Generation MATIF firmy Ampacet pozwala uzyskać doskonałe właściwości matujące: przy zamgleniu powyżej 75%, zapewniając wykończenie wysokiej jakości dla grafiki i luksusowych opakowań.

Platforma Next Generation MATIF obejmuje szerokie spektrum temperatury inicjowania zgrzewu (SIT), poczynając od 130°C do 75°C, co pozwala na wykorzystanie matowych folii BOPP w różnych urządzeniach do pakowania.

François Thibeau, Kierownik Biznesu Strategicznego Europa dla jednostek organizacyjnych Folie i BOPP stwierdził, że „dzięki nowemu programowi MATIF firma Ampacet umożliwia swoim klientom BOPP produkcję folii, w sposób pozwalający na obejście wąskiego gardła swoich linii produkcyjnych. W istocie, nasze nowe wyroby MATIF umożliwiają redukcję grubości tradycyjnej matującej warstwy powłoki o 20 do 25%, obejście ograniczeń produkcyjnych związanych z wymaganiami grubości kompaundów matujących, pozwalając producentom folii na zwiększenie ogólnej wydajności linii i poprawę ich ogólnej operacyjnej doskonałości.”

Dzięki nowej gamie produktów MATIF i dedykowanym Gatunkom MATIF, firma Ampacet może sprostać najbardziej wyśrubowanym wymaganiom rynku folii matujących w zakresie parametrów folii, jak również z punktu widzenia funkcjonalności.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zakresu wyrobów MATIF, proszę skontaktować się z lokalnym przedstawicielem lub wysłać e-mail na adres: marketing.europe@ampacet.com.