TARGI

Interplastica

W Rosji istnieje wiara w rok, który właśnie się rozpoczął: po trudnym okresie, zdominowanym przez polityczne niepokoje, spadek cen ropy naftowej i słabego rubla, eksperci zakładają, że gospodarka krajowa będzie wychodziła z recesji. Bank Światowy prognozuje dla Rosji wzrost gospodarczy również w 2017 roku. Zachodnie firmy przewidują poprawę i postrzegają to jako potwierdzenie swojej polityki utrzymania kontaktów gospodarczych także w latach kryzysu. Interplastica, 20. Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy w Moskwie wykazały, że te pozytywne perspektywy na przyszłość odnoszą się w szczególności do sektorów tworzyw sztucznych, gumy i opakowań oraz związanych z nimi branż przetwórczych. Rozwój głównych segmentów konsumpcji prowadzi do rosnącego zapotrzebowania na produkcję tworzyw sztucznych i wyrobów z gumy oraz opakowań. Około 800 firm z 33 różnych krajów zaprezentowało swoje innowacje na terenie wystawowym SAO Expocenter w Krasnaja Presnia w dniach 24-27 stycznia. W targach wzięło udział 23 000 ekspertów z całej Rosji i z krajów sąsiednich.interplastica (2)

Ampacet dokonał znaczącego wkładu w rozwój rosyjskiego rynku polimerów w okresie ostatnich 17 lat. W tym roku, tradycyjnie, stoisko firmy Ampacet na Interplastica było reprezentowane przez kierowników sprzedaży ze wszystkich regionów Rosji: części europejskiej (Moskwa, Sankt Petersburg), części centralnej (Kazań, Republika Tatarstanu), Syberii (Nowosybirsk), Uralu (Ekaterynburg, Czelabińsk), Regionu Południowego (Rostów nad Donem, Krasnodar).interplastica (1)

Silne wsparcie dla rosyjskiego zespołu sprzedaży zapewnili: Maurice Oostervink (Europejski Dyrektor ds. Sprzedaży), Claes Nilsson (Dyrektor Sprzedaży Europa Północna) oraz Francois Thibeau (Kierownik Biznesu Strategicznego Folie i BOPP – Europa). Zorganizowano 4 intensywne spotkania z producentami BOPP, w tym największą firmą produkująca BOPP — SIBUR.

Jak zwykle największym zainteresowaniem/zapotrzebowaniem cieszyła się lokalna usługa związana z kolorami, którą firma Ampacet oferuje w Rosji od 2008 roku, kiedy zainstalowano fabrykę kolorowych masterbatchy. Lokalizacja wszystkich masterbatchy o kolorach standardowych pozwoliła osiągnąć sukces. Ampacet Rosja zwiększył sprzedaż o 10% i osiągnął 1 200 ton masterbatchy kolorowych w 2016 roku. Co więcej, spodziewamy się dalszego 15-20% wzrostu w 2017 roku!

Warto również wspomnieć o wysokiej integracji rynków polimerów w Rosji, Kazachstanie, Białorusi, Armenii i Kirgistanie. Dzięki unii celnej w tych krajach zostały usunięte wszelkie bariery w handlu (zniesiono cła importowe, ujednolicono podatki i certyfikację). Dzięki temu, Ampacet Rosja zaczęła eksportować masterbatche kolorowe do tych krajów i spodziewamy się jeszcze większego wzrostu sprzedaży eksportowej.

Ampacet pozostaje jednym z liderów rynku w Rosji, obsługując ponad 1200 przetwórców tworzyw sztucznych, a targi Interplastica potwierdziły tę wartość.

Plastikowe saszetki

W ostatnim czasie Ampacet wzięła udział w trzeciej edycji Plastic Pouches 2017, które jest międzynarodową konferencją i wystawą poświęconą najnowszym rynkowym, technicznym i komercyjnym osiągnięciom w zakresie formatów saszetek z tworzyw sztucznych. Wydarzenie to miało miejsce w Wiedniu w Austrii w dniach 21-22 lutego i zostało zorganizowane przez AMI. Dzięki prawdziwie międzynarodowej współpracy obejmującej pełny łańcuch dostaw, Plastic Pouches 2017 zaoferowała niezrównane możliwości budowania sieci kontaktów, wymiany doświadczeń i nauki poprzez interakcje ze współpracownikami, dostawcami, klientami i konkurentami.

Jako ekspert w zakresie masterbatchy dla zastosowań z zakresu BOPP i folii, Ampacet zajmował stoisko pod kierownictwem François Thibeau (Kierownika Biznesu Strategicznego Folii i BOPP – Europa) i Douga Brownfielda (Kierownika Marketingu Strategicznego i Biznesowego Ampacet Corporation, USA). Doug Brownfield zorganizował sesję konferencyjną poświęconą „Ulepszaniu wrażeń sensorycznych saszetek w handlu detalicznym”, podczas której przedstawił nową innowacyjną technologię Reptyle FXTM Masterbatch.

Muovi Plastics

W ubiegłym miesiącu Ampacet uczestniczył w targach Muovi Plastics, które odbyły się w Lahti, w Finlandii w dniach 20-21 kwietnia. Targi te organizowane są co trzy lata od 1986 roku.muovi

Krajowe i międzynarodowe firmy oraz specjaliści z branży przybyli do Lahti na to szczególne wydarzenie. Pentti Muurinen (Dyrektor Sprzedaży Ampacet na terytorium Finlandii i krajów bałtyckich) i Alexandre Gilles (przedstawiciel serwisu technicznego Ampacet) z przyjemnością powitali wszystkich odwiedzających stoisko, które zostało z tej okazji zbudowane. Większość naszych kluczowych klientów odwiedziła nasze stanowisko i nawiązaliśmy nowe kontakty, które doprowadziły do powstania możliwych przyszłych projektów. Program ten można traktować jako całkowity sukces firmy Ampacet.

 

ZBLIŻAJĄCE SIĘ międzynarodowe targi, W KTÓRYCH UDZIAŁ BĘDZIE BRAŁ AMPACET:

Maj 2017

Plastteknik Nordic 2017, które odbędą się w Malmö, w Szwecji w dniach 17-18 maja (numer stoiska: C31)

Plastpol 2017, które odbędą się w Kielcach w Polsce w dniach 23-26 maja (numer stoiska: E16)

Wrzesień 2017

Interplas, które odbędą się w Birmingham w Wielkiej Brytanii w dniach 26-28 września (numer stoiska: A2)

Październik 2017

Fakuma, które odbędą się w Friedrichshafen (Niemcy) w dniach 17-21 października (numer stoiska: B1-1309)

Listopad 2017

Multilayer Packaging Films (konferencja oraz wystawa), które odbędą się w dniach 7-9 listopada w Kolonii w Niemczech (numer stoiska: 11)

Mówca: François Thibeau (Kierownik Biznesu Strategicznego Folie i BOPP – Europa)

Sesja: „Zwrócenie uwagi na parametry wielowarstwowych zastosowań elastycznych”
Mamy nadzieję, że odwiedzą nas Państwo podczas tych targów!